Taneční skupina

Jak a proč skupina vznikla...
 

Myšlenka založit v Mladé Boleslavi taneční skupinu a poskytovat taneční kurzy pro děti a mládež se Blance Novákové (zakladatelce UR Dancers) honila hlavou už hóóóóóóóóóódně dlouho. Bohužel to ale nebylo možné, protože její působiště bylo donedávna v Praze. Situace se však změnila a myšlenka se stala realitou.


Důvodů k založení UR Dancers právě v Mladé Boleslavi bylo několik, ale hlavní byly dva.


Prvním byly Blanky nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na začátky tancování ve skupině FLAME v Mladé Boleslavi pod vedením skvělé, dynamické a energií sršící tanečnice Radky Svobodové a pana Ing. Jindřicha Hese sen., vynikajícího tanečního mistra. Protože si Blanka přála, aby i jiní mohli zažít to co ona, založila UR Dancers.


Druhým důvodem byla skutečnost, že skupiny působící v Mladé Boleslavi, zaměřené na taneční styly Hip Hop, aj.,

jsou určeny převážně tanečníkům starším 15 let. Všichni víme, že čím dříve se s tancem začne, tím lépe. Bylo by proto škoda nevyužít ohromného potenciálu, který mají právě děti, pro něž takovéto taneční kurzy v Mladé Boleslavi neexistovaly.


Protože neučíme pouze jeden druh tance, ale různé taneční styly na různé hudební předlohy, jmenujeme se United Rhythm Dancers. A protože všichni lidé jsou vlastně tanečníci, jen každý tančíme podle svého :-), je zkratka naší taneční skupiny UR Dancers!!!


Naše součastnost...


United Rhythm Dancers je taneční skupina působící v Mladé Boleslavi od září 2006.


Od září 2012 má poprvé v historii své vlastní taneční studio!!! Adresa je Zalužanská 1267, Mladá Boleslav.


Jsme zaměřeni na výuku tanečních stylů Hip Hop, House dance,Afro dance, Dance hall. Zmíněné taneční styly a hudba, která se k nim pojí, vytváří specifickou kulturu a životní styl mladých lidí, kteří tak mohou vyjádřit nesouhlas s násilím, své názory o problémech s drogami, životě na ulici a běžném životě vůbec.

Chceme dát mladým lidem možnost prostřednictvím tance ukázat, co v sobě mají, co cítí, setkávat se s lidmi stejného věku, kteří mají společný zájem a konfrontovat své názory, místo "flákání se" na ulici.


UR Dancers má výběrové skupiny tanečníků, kteří tvoří taneční skupinu a zároveň zajišťujeme základní taneční kurzy pro začátečníky. Tancovat s námi můžete již od 6 let v přípravce a horní hranice není omezena... jste tak mladí, jak se cítíte.

Se našimi členy tvoříme taneční choreografie a prezentuje se s nimi na různých kulturních či komerčních akcích, tanečních soutěžích a závěrečném vystoupení koncem školního roku.

© 2021 United Rhythm Dancers. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!